Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Informace o projektu

Informace o projektu

Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území ORP Bystřice pod Hostýnem IV.

Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území ORP Bystřice pod Hostýnem IV. od 1.12.2023 pokračuje dál ve své realizaci. Cílem je podpora společného plánování a spolupráce zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání včetně organizací neformálního vzdělávání v daném místě, která umožní společné řešení místně specifických problémů a potřeb a dále podpora implementace konkrétních intervencí MAP, které povedou ke zlepšení kvality vzdělávání v mateřských a základních školách.

Projekt „Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území ORP Bystřice pod Hostýnem III“ pokračuje ve své realizaci
navazujícím projektem „MAP IV“

Navazující projekt  MAP IV byl zahájen v prosinci 2023 a  jeho realizace potrvá do konce roku 2025. Do projektu se zapojí 100% škol z území, tedy 23 škol dle IZO.  Inovativnost bude spočívat především v tom, že podstatou realizace aktivit spolupráce bude podpora pedagogů v zavádění inovativních metod do výuky.  Projektem bude i nadále zajištěna aktualizace plánovacích dokumentu, spolupráce se školami a s dalšími aktéry ve vzdělávání a participace na projektech NPI ZK.  Stejně jako v projektu MAP II však bude možné realizovat celou řadu aktivit  spolupráce,  které vychází z Akčních plánů 2024 a 2025.

Bude se jednat o tyto aktivity a jejich podaktivity:

Aktivity spolupráce

´  1)   Spolupráce škol a neformálních organizací s knihovnami

• Obecní knihovna Rajnochovice
    • Loutkové divadlo
    • Tvoření pro maminky s dětmi  a následné deskohraní
    • Beseda se spisovatelem - autorské čtení
  • Obecní knihovna Loukov
    • Loutkové divadlo
    • Tvořivá dílnička
    • Beseda se spisovatelem - autorské čtení
  • Městská knihovna Bystřice pod Hostýnem
    • Beseda se spisovatelem
    • Pasování na čtenářské učně
  • 2) Spolupráce škol se Základní Uměleckou Bystřice pod Hostýnem
    • workshop „ Jaro na statku“
    • workshop „Podzim přichází“
    • Workshop „Vánoce“
    • workshop „poznání hudebních nástrojů“ zakončený koncertem
  • 3) Spolupráce škol s Malou technikou
    • Projektové dny MTU –  lekce pro rozvoj technického a logického myšlení -  min. 10 lekcí za projekt
    • DIGI bez DIGI, workshopy  - vzdělávací program – min. 5 programů + min.5 workshopů pro pedagogy
  •  4) Exkurze pro rozvoj čtenářské gramotnosti,  digitálního  a polytechnického vzdělávání
    • Exkurze pro rozvoj ČG -min. 2x za projekt
    • Exkurze pro rozvoj polytechnického vzdělávání - min. 2x za projekt
  •  5)  Inspirativní výjezdy pedagogů škol za přenosem zkušeností
    • Jednodenní výlety -  min. 2 x za projekt
  • 6) Kabinetek ředitelů  a zástupců škol - spolupráce aktérů ve vzdělávání prostřednictvím výměny zkušeností a nového poznání
    • Platforma pro sdílení a předávání informací  - min. 6 x za projekt
  • 7) Vzdělávací aktivity – min. 6x za projekt
    • Pedagogický leadership
    • Pedagogická diagnostika
    • Spolupráce s rodiči a zákonnými zástupci  dětí a žáků
    • Wellbeing a psychohygiena
  • 8) Spolupráce škol s organizací KAJUTA - SOS dětské vesničky, z.s.
    • Programy – projektové dny – min. 8x za projekt
  • 9)Spolupráce škol se Spolkem hradu Nový Šaumburk
    • Exkurze archeologie (4x za projekt), Exkurze experimentální archeologie (4x za projekt), Exkurze orientované na staré řemeslné techniky, (4x za projekt), Přednášky o „fenoménu“ Nový Šaumburk (4x za projekt),  Besedy o hradu (2 x za projekt)
  • 10. Spolupráce škol a NNO prostřednictvím realizace příměstských táborů
    • ZŠ Slavkov, ZŠ Rajnochovice, ZŠ Loukov – min. 9 turnusů

Informace o realizaci projektu jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách MAS Podhostýnska v rubrice "Místní akční plán" a na FB projektu s názvem: Místní akční plán na území ORP Bystřice pod Hostýnem IV

Článek_MAP III, MAP IV.docx

Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území ORP Bystřice pod Hostýnem IV.“, registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/23_017/0008304. Tento projekt je realizovaný a financovaný
s podporou ESF, Operačního programu výzkum, vývoj a vzdělávání a státního rozpočtu.

2 Starší

Erasmus Days

Datum konání: 15. 10. 2020 - 17. 10. 2020

Realizujete, nebo jste v nedávné době dokončili vzdělávací projekt s finanční podporou programu Erasmus+? Podělte se o vaše zkušenosti a zážitky s ostatními. Zorganizujte akci pro vaši instituci či pro veřejnost a zapojte se do celoevropské kampaně Erasmus Days, která letos proběhne ve dnech 15. - 17. října.

Publikováno 2. 9. 2020 15:59

ZDARMA poslední volná místa na PŘÍMĚSTSKÉM TÁBOŘE V LOUKOVĚ

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR Základní škola a Mateřská škola Loukov, okres Kroměříž nabízí zdarma dětem od 6.ti do 15. let možnost příměstského tábora. Tábor proběhne ve dvou termínech: I. turnus 1. - 3.7. 2020 a 7.7. - 10.7. 2020 Tábor probíhá denně od 7:00 do 16:00 hodin. Podrobnější informace na tel. čísle: 739 642 497

Publikováno 26. 6. 2020 10:55